in

Що пропонує нова модель автоцивілки від НБУ в 2024 році?

2023 рік зазнав багато змін у сфері автострахування. Покращення та актуалізація онлайн оформлення, нові законопроєкти та ініціативи, зміна цінової політики. Експерти з Oh.ua розібралися у останніх змінах.

12 січня 2023 року Верховна Рада підтримала в першому читанні за основу законопроєкт № 8300 «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Його метою було вдосконалення процедури розрахунку та здійснення страхових виплати з ОСЦПВ, підвищення захисту інтересів постраждалих шляхом збільшення страхових виплат.

Своєю чергою, Національний банк України оголосив про свої наміри наблизити ринок страхування транспортних засобів до європейських стандартів, призначаючи 2024 рік в якості запуску нової моделі регулювання. Цю ініціативу було представлено до відповідного комітету Верховної Ради.

Як виглядають ключові кроки до прийняття реформи?

Основні аспекти ініціативи охоплюють:

  • Внесення змін до Закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів». Це передбачає підвищення рівня довіри споживачів до цивільно-правового страхування та сприяє подальшому розвитку цього ринку, на думку представників Національного банку.
  • Впровадження нових стандартів якості страхового покриття, включаючи поступове підвищення максимальних розмірів страхової виплати до сум, що характерні для країн Європейського Союзу, протягом семи років.
  • Включення системи ануїтетних страхових виплат у разі тяжких травм чи загрози життю потерпілих. Важливою особливістю цієї системи є те, що в разі пошкодження автотранспорту, страхова виплата буде розраховуватися без врахування зносу вартості його складових частин
  • Формування цінової політики автоцивілки онлайн— скасування поточного державного регулювання та впровадження поняття “справедливої ціни”.
  • Внесення обов’язкового прямого врегулювання збитків, яке надає право потерпілим звертатися за врегулюванням страхової події безпосередньо до страховика.
  • Модернізація системи управління МТСБУ та державного нагляду за його діяльністю. Важливим елементом цієї ініціативи є введення класичної дворівневої системи корпоративного управління.

Новий законопроєкт, який очікує на підтримку Верховної Ради, буде впроваджено з 1 січня 2024 року, одночасно із законом “Про страхування”.

Важливо відзначити, що протягом січня-вересня поточного року страхові компанії України зібрали 28,4 мільярда гривень страхових премій і здійснили страхові виплати на суму 9,5 мільярда гривень. Це відображає зменшення обсягів премій на 25,4% і виплат на 29,3% порівняно з ідентичним періодом минулого року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Вручну і у стерильній чистоті: складання електричного гіперкара Rimac Nevera показали з дрону

Фото дня: Chery відтворила з електромобілів неймовірний трюк Volvo із автовежею