Geely показала, як працює станція заміни батарей Battery Swap.
Конкуренція між китайськими виробниками електромобілів зростає і не тільки на ринку продажів. Нещодавно з’явилася інформація про те, що китайська компанія Nio, що реалізує свої електромобілі без акумуляторних блоків, почала встановлювати нові станції автоматичної заміни батарей електромобілів – Power Swap Station 2.0. Заміна батареї на такій станції займає 5 хвилин. Мережа Nio вже налічує близько 200 точок, а в планах на 2021 рік – будівництво 300 таких станцій.
Власна мережа по заміні батарей є і у Geely і своїм завданням вони справляються всього за 1 хвилину. Як це відбувається, компанія продемонструвала в невеликому відеоролику, опублікованому на офіційній сторінці Geely UnCut в YouTube. До кінця цього року компанія планує запустити 100 таких станцій.
Пошук станції Battery Swap відбувається через мобільний додаток. Водій може обрати найближчу станцію з доступних. Прибувши на місце, він самостійно заїжджає на місце зміни батарей і займає правильне положення, орієнтуючись по заглибинах в підлозі. Все відбувається точно також як на автоматизованої автомийці.
Інформація про всі етапи заміни батареї виводиться на дисплей, встановлений на стіні в полі зору водія. Весь процес займає близько хвилини. Після його завершення на екран виводиться повідомлення, що дозволяє виїзд зі станції.
Першою заміну батарей більше десяти років тому випробувала Renault. Перший електромобіль французького автовиробника, Fluence ZE, був розроблений з урахуванням заміни батарей, але в кінцевому підсумку компанія відмовилася від цієї ідеї і зосередилася на прискоренні зарядки електромобілів.
Як раніше повідомляв Autogeek, Geely побудує в Китаї найпотужніший акумуляторний завод за 4 млрд євро.