Наприкінці минулого року в Україні запрацювала нова послуга — переоформлення автотранспорту в “Дії”. Продавцеві та покупцеві тепер не обов’язково звертатися до сервісного центру МВС, щоб подати оригінали документів й там же отримати нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки. Також до категорії опційних віднесена послуга експертного огляду автомобілів, скористатися нею можна за власним бажанням.
За допомогою “Дії” можна переоформити легковий автомобіль, мотоцикл або мопед. За умови що це перший продаж котрогось зі згаданих ТЗ у році, бо в іншому разі виникає обов’язок сплати податку з цієї операції, який не адмініструється в “Дії”, тому при другому та наступному продажах слід звертатися в СЦ МВС.
Протягом квітня щодо зазначених типів ТЗ загалом було укладено 128,3 тисячі угод купівлі-продажу. Включно з тими, що оформлені у “Дії”. Дистанційною послугою скористалися 29,3 тисячі разів, що складає 22,9% від сумарної кількості усіх угод купівлі-продажу, укладених у квітні 2024 року.
Загальна популярність цієї послуги у першому кварталі щомісяця зменшувалася: у січні частка оформлених продажів за допомогою “Дії” складала 12,5%, у лютому вже 11,8%, у березні – 10,6%. Натомість у квітні частка охочих “переписати” автомобілі без відвідин СЦ МВС зросла до поки рекордних 22,9%.
Найчастіше в Дії переоформлювали легкові автомобілі (96,5%). Мотоцикли отримали частку 3,4%, найменше дистанційно укладених угод купівлі-продажу було щодо мопедів, лише 0,1%. Загальна картина за віком, марками й моделями автотранспорту, продаж якого був оформлений у “Дії”, повторює картину внутрішнього ринку, відповідно, у дещо зменшеному масштабі.
За матеріалами Інституту досліджень авторинку