Menu
in

У Великій Британії заборонили рекламу електромобілів Hyundai та Toyota: названо причину

Агентство з нагляду за рекламою Сполученого Королівства (ASA) заборонило рекламу нових електромобілів Hyundai та Toyota. Як стверджується, компанії вводили клієнтів в оману неправдивою інформацією про час зарядки та наявність швидкісних зарядних терміналів у Великій Британії та Ірландії.

Зокрема, Toyota на своєму веб-сайті вказала, що батарея кросовера bZ4X при підключенні до швидкісної зарядної станції потужністю 150 кВт заряджається до 80% ємності приблизно 30 хвилин. При цьому стверджувалося, що водії можуть «легко знайти точки швидкої зарядки у низці громадських місць». Зокрема, на великих шосе та автомагістралях.

Рекламна кампанія Hyundai Ioniq 5 була значно масштабнішою. Окрім веб-сайту, інформацію про електромобіль розмістили на цифровому рекламному щиті на площі Пікаділлі у Лондоні. А в YouTube опубліковано рекламний ролик Ioniq 5 за участю футболістів із клубу Прем’єр-ліги «Челсі», який спонсорує Hyundai. У всіх цих матеріалах стверджується, що за допомогою зарядного пристрою на 350 кВт батарея Ioniq 5 заряджається від 10 до 80% ємності за 18 хвилин.

Як визнали в компаніях, ці результати було досягнуто в ідеальних заводських умовах. У реальному світі все трохи інакше. Також недостовірною виявилася інформація про наявність точок швидкої зарядки.

Toyota у своє виправдання заявила, що під час рекламної кампанії Zap Map не вказувала точне розташування терміналів потужністю 150 кВт, а просто зазначила, що зарядна мережа Великої Британії налічує 419 терміналів у 134 місцях. При цьому в Шотландії їх всього сім, в Уельсі – дві, а в Північній Ірландії – жодної.

На сайті Charge my Hyundai вказано, що у Великій Британії існує 37 терміналів потужністю 350 кВт, шість в Ірландії, «обмежена кількість» в Уельсі та Шотландії та жодного у Північній Ірландії.

В ASA вважають, що подаючи такі дані виробники могли сформувати у клієнтів враження про широку доступність швидкісних зарядок, що не відповідає дійсності. На що Hyundai та Toyota заявили, що водіям навряд чи знадобляться швидкісні зарядки під час щоденних поїздок. Крім того, вони можуть використовувати більш доступні та повільними терміналами, а також домашніми зарядками.  Але регулятора ці докази не переконали.

«Ми дійшли висновку, що, оскільки в рекламі відсутня суттєва інформація про фактори, які можуть суттєво вплинути на рекламований час зарядки та обмеження щодо доступності… твердження не були обґрунтовані та вводили в оману», — йдеться в ухвалі ASA.

Це перша заборона реклами електромобілів у Великій Британії.

Як раніше повідомляв Autogeek, Hyundai анонсували розробку електричних пікапів на базі Ioniq 5.

За матеріалами: The Guardian

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Exit mobile version