Наважився спробувати електро, так тримати! Без сумніву, ти довго йшов до цього рішення, передивився купу оглядів та оголошень. Рішення прийняте – шукаю свій наступний автомобіль на батарейці!
Тут ТОП найпоширеніших помилок, яких не варто припускатися під час вибору вживаного електромобіля від сервісу автопідбору CarFinder.
1. Вірити обіцянкам продавця
Вмикай критичне мислення. Все, що розповідають по той бік, особливо про запас ходу – забудь. Цей параметр залежить від купи факторів, таких як місцевість використання, зовнішня температура, стиль водіння і основне – зносу акумуляторної батареї. Причини продажу – туди ж. Якщо справа в автомобілі – правди не чекай.
2. Перевіряти не на спеціалізованому по електрокарах СТО
Завчасно подумай, де плануєш діагностувати автомобіль. На звичайному СТО? Тебе дійсно цікавить стан ходової в електричці перш за все? Тільки кваліфікований сервіс із ліцензійним програмним забезпеченням. В Tesla, до прикладу, лише комп’ютерна діагностика коштує близько 10 тисяч гривень. Хочеш зекономити – потім не ний. Запас ємності аккумулятору побачиш лише там.
3. Вибір кандидата за кольором та опціями
Розставляй пріоритети правильно. Весь свій досвід із вибором ДВС автомобіля з пробігом коригуй на «електричні» реалії автомобіля. Ти вже замислювався, що будеш робити з електричкою у віці? «Капіталити» батарею – те ще задоволення, яке геть не завжди взагалі реальне. Це не батарейку в iPhone замінити, всі можливі рішення станом на зараз виглядають як кустарні. Або коштують як крило літака.
4. Не поспішай
Що твоє – буде твоє. Машин багато, а гроші в тебе одні. Аналізуй оголошення без поспіху, замовляй звіти з баз даних, майже всі вживані електромобілі з США або Європи, де фіксуються всі можливі пригоди та обслуговування, страхові компенсації та тому подібне. CarFax та CarVertical, не забудь.
5. Биті електрички з США: куди ж без них
«Її ж вже зробили, що там такого?» До прикладу, та сама Tesla збирається як Lego по болтах. Кузовні елементи замінюються, а що з батареєю? Подушками безпеки? Ти впевнений, що хочеш недешевий сучасний гаджет на колесах, який зібрали з трьох мертвеців? Як буде поводити себе батарея після суттєвого удару? Не маєш фінансової можливості обирати серед дійсно мінімальних ушкоджень – відмовся в бік більш бюджетних моделей, але без пригод.
6. Втоплений краще, ніж битий
Ні. Ти колись топив свій телефон? І як, працював добре? Навіть після втручання ремонтників, втоплений електрогаджет, до якого і припишемо електрокар, може поводити себе непрогнозовано. Вода та окиси, які зростають під час живлення батареєю всієї «екосистеми» автомобіля це суцільний жах майбутнього власника такого «щастя». Сьогодні працює, а чи буде завтра – питання без відповідей. Не віриш – можеш переконатись на власному досвіді, але не кажи що CarFinder не попереджав.
7. Не поглиблюватись в специфіку кожної моделі стосовно зарядки
Завчасно подумай про порти зарядки у вибраній моделі. Там також є нюанси, особливо в машинах з піднебесної. Деякі електрокари підлягають адаптації портів після прибуття в Україну. Хто і як це зробив, наскільки це безпечно та кваліфіковано, яка швидкість зарядки при таких доопрацюваннях – прошерсти перед тим, як віддати свої гроші.
8. Доросліше, але опцій більше і класом вище
Вік чи пробіг? І те і те важливо. Але: краще більш простий 3-ти річний електрокар з пробігом до 50-60 тисяч, ніж 8-ми річний вищого класу з пробігом за сотню. Чому: технології не стоять на місці, і ще через пару років запасом ходу в 1000 кілометрів буде важко когось здивувати. Ми живемо на порозі нової еволюції транспорту, і віддавати гроші за минулі технології, які вже встигли стомитись – не варто.
9. Не думати про подальшу ліквідність на ринку
Ми в CarFinder бачимо, як часто ви змінюєте свої автомобілі. 2 роки і от вже є рішення – настав час міняти. Подумай наперед, кому ти будеш продавати свій автомобіль, якщо станом на зараз тебе вже бентежить пробіг. А через 2 роки скільки буде? Чи знайдеться сміливець?
10. Не консультуватись зі спеціалістами
Запитай власника такого ж автомобіля про його досвід експлуатації. Потрібна допомога? Залітай на сайт та глянь наш Instagram, там вдосталь історій пошуку електро – знайдемо й тобі!