Японська корпорація Panasonic планує вже к 2021 році представити сервіс шерінгу автопілотованих автомобілів. Рішення, що підтримує загальносвітовий тренд “Мобільність-як-послуга” (Mobility as a service, MaaS), може бути особливо затребуваним в невеликих містечках та на обмежених територіях: в тематичних парках, готелях, виставкових майданчиках, офісних комплексах та ін.
Напередодні комерційного запуску системи Panasonic почав її тестування у своїй штаб-квартирі в Кадомі, Осака, Японія. Тут на територіЇ приблизно 468 400 кв.м. працюють загалом 14 200 людей. Тепер вони зможуть економити час та сили на переміщенні між різними корпусами, які поєднав кільцевий маршрут довжиною 2,4 км.
Ним на швидкості до 20 км/год пересуваються самокеровані чотиримісні вагончики. Повне коло вони роблять в середньому за 21 хвилину. У робочі дні з 9:20 до 16:30 виконується до 40 кільцевих маршрутів. Розклад руху гнучко підлаштовується під завантаженість – інтервал між рейсами змінюється від 4 до 10 хвилин.
“Ми не намагаємось робити швидкісні автомобілі з автопілотом, тому що ми не автовиробник. Наша мета – нешвидкий та комфортний транспорт для людей”, – відзначив представник Panasonic на презентації проекту.
Самі транспортні засоби були вироблені сторонньою компанією, однак Panasonic облаштував їх своїми сенсорами, камерами та телекомунікаційним обладнанням. В процесі тестування розробники будуть безперервно збирати та аналізувати дані, які будуть отримувати з датчиків на автомобілях, інформацію про кількість пасажирів в різний час та ін.
Система використовує високоточну технологію розпізнавання людей з елементами глибинного навчання, завдяки чому вона може аналізувати дорожню ситуацію, уникаючи інцидентів та аварій. В компанії підкреслюють, що керувати віддаленним моніторингом та самим рухом зможе невелика група людей без серйозної технічної підготовки та особливих знань. Наприклад, зараз це представники Адміністративного департаменту Panasonic.
В корпорації очікують, що новий сервіс будет особливо затребуваний в тематичних парках або під час проведення великих заходів, таких як, наприклад, виставка 2025 World Exposition, яка відбудеться в Осаці. За необхідності він може бути кастомізований під потреби конкретного регіону чи об’єкту (в т.ч. можуть використовуватися транспортні засоби іншого типу чи модифікований засіб експлуатації).
Як раніше повідомляв AUTOGEEK, Panasonic обладнає концепт Toyota LQ автопілотом 4 рівня та проекційною системою з доповненою реальністю.