Menu
in ,

Мережа зарядних станцій IONITY — шлях до лідерства в Україні

Конкуренція на українському ринку електрозарядних станцій постійно зростає, що спонукає діючих операторів якісно поліпшувати сервіс та покращувати умови користування станціями. Для вітчизняної мережі зарядних станцій IONITY непростий 2020 рік став дійсно переломним, і позначився кількома знаковими подіями, що повинні вивести проект на якісно новий рівень за всіма показниками.

Першу зарядну станцію IONITY було відкрито у 2017 році у Києві, а станом на кінець поточного року мережа налічує вже понад 560 публічних зарядних станцій по всій Україні, що робить її однією з найбільших у країні. Станції IONITY є не тільки у столиці і містах-мільйонниках, а й у багатьох обласних центрах і на головних міжміських автошляхах України. 

Цієї осені IONITY стала ще привабливішою для електромобілістів: у мережі почали встановлювати швидкісні зарядні станції потужністю 50 кВт·год, які, до того ж, вироблені в Україні. 

Розгалужене покриття постійно розширюється — зараз своєї черги на монтаж станцій і підключення до мережі очікує понад 60 локацій. Для розміщення зарядних станцій обираються найбільш перспективні місця з точки зору затребуваності власниками електромобілів — супермаркети, ТРЦ, ресторани, кінотеатри тощо. 

Важливо, що зарядні станції IONITY позначаються інформаційними знаками і розміткою на асфальті, це дозволяю споживачеві легко знайти зарядну станцію і швидко почати зарядку.

У підсумку такий виважений і далекоглядний підхід у розбудові мережі дозволяє компанії впевнено дивитись у електромобільне майбутнє, з кожним роком покращуючи клієнтський сервіс і пропонуючи нові формати партнерства інвесторам. Компанія якісно керує власними і залученими інвестиціями, бізнес-процесами і встановленням оптимального обладнання.

Концепція IONITY не передбачає виробництва зарядних станцій і розробки власного програмного забезпечення для їх функціонування. Натомість компанія встановлює найбільш сучасні і безпечні станції від українських виробників і використовує найновіші програмні продукти — теж вітчизняні. 

Зарядні станціїмережі IONITY дозволяють заряджатися як від портів змінногоструму Type1 (до 40А, 220В) і Type2 (до 32А, 380В), так і від швидкісного порту постійного струму CHAdeMO або CCS Combo(до  125А).

Влітку компанія розпочала співробітництво з вітчизняною компанією EcoFactor, яка стала постачальником зарядних станцій і програмного забезпечення. Серед переваг цього перспективного партнерства — можливість встановлення фіксованих тарифів за кВт·год без сплати за оренду конектора, відсутність обмежень щодо суми поповнення і мінімальний необхідний баланс на рахунку (лише 5 грн).

Кожна потенційна локація для інсталяції зарядної станції IONITY ретельно обстежується фахівцями компанії, аби знайти максимально ефективний спосіб розміщення з одночасною оптимізацією витрат. Монтаж і пусконалагоджувальні роботи передбачають тестові сесії заряджання на всіх моделях електромобілів, що наявні на українському ринку, в тому числі найвибагливіших до якості зарядної станції.

Після вводу станції у експлуатацію компанія IONITY здійснює цілодобовий клієнтський сервіс у режимі реального часу 24/7 і забезпечує цілодобову сервісну підтримку технічних спеціалістів.

Своєю місією IONITY визначає об’єднання приватних та публічних інвесторів, власників локацій і зарядних станцій по всій Україні. Мета — формування єдиних стандартів надання якісних послуг з заряджання електромобілів і створення додаткових джерел прибутку інвесторам, власникам локацій і зарядних станцій.

З точки зору інвестування IONITY пропонує різні формати партнерства. За першим з них, учасник програми надає лише місце для розміщення зарядної станції, а встановлення, моніторинг, технічну підтримку і сервісне обслуговування зарядної станціїкомпанія виконує за власний кошт. Власник локації отримує повну компенсація за спожиту електроенергію з виплатою фіксованої винагороди за кожен кВт·год, розмір якої залежить від місця розташування зарядної станції та її завантаженості.

Для цього напрямку використовуються як власні кошти компанії, так і кредитування від фінансових установ. На початку листопада IONITY уклала угоду з українською фінансовою інституцією з числа ТОП-20 вітчизняних банків про надання кредиту під 0,01% для подальшого встановлення у мережі 100 нових станцій, оснащених портами швидкісної зарядки CHAdeMO та CCS Combo.

Водночас компанія залучає приватні інвестиції під цілком реальну ставку 18% річних, здійснюючи індивідуальний підбір та пріоритетне постачання зарядної станції. 

Важливо зазначити відсутність прив’язки до конкретної станції — інвестор отримує прибуток від роботи всієї мережі, що мінімізує ризики. 

Також до мережі IONITY можуть приєднатися власники діючих зарядних станції шляхом інвестування існуючого устаткування.

IONITY стала одним з перших операторів електрозарядних станцій в Україні з багатофункціональним і якісним сервісом 24/7 завдяки сучасному устаткуванню і високим стандартам роботи. 

В розбудову проекту компанія інвестувала понад 100 млн грн, а один з головних векторів розвитку — ставка на програмне забезпечення та зарядні станції від національних виробників. 

За час існування IONITY в її мережі зарядилося майже 600 тис електромобілів з сумарним обсягом отриманої електроенергії 5,4 млн кВт·год.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Exit mobile version