Системи Apple CarPlay та Android Auto можуть бути більш небезпечними для водія, ніж якби вони керували автомобілем в стані алкогольного сп’яніння.
Йдеться про випадки, коли ці системи використовуються під час руху.
Спеціалісти британської організації з безпеки IAM RoadSmart, дослідного центру TRL та фонду Rees Jeffreys Road провели експеримент і встановили, що Apple CarPlay і Android Auto, які працюють під час руху автомобіля, небезпечніші, ніж легальна доза алкоголю у водія (80 мг на 100 мл крові в Англії, – ред.) чи канабіс.
Експеримент проводили на симуляторі, який як основу використовує реальний автомобіль з великим екраном. Протягом експерименту на різних швидкостях та в різних дорожніх умовах необхідно було виконати завдання, що пов’язані з мультимедійною системою. Зокрема, якомога швидше потрібно було реагувати на червону смугу, що раптово з’являється над дорогою. Для цього потрібно було потягнути підрульовий перемикач на себе, а час реакції вимірювався електронікою.
Зазвичай час реакції на раптову появу перешкоди на дорозі в і без відволікаючих чинників складав одну секунду. Однак в деяких випадках цей показник складав рекордні 16 секунд.
Варто зазначити, що деякі водії зізнавалися – їм здавалося, що вони відволікалися на більш короткий час.
Окрім того, в рамках експерименту разом з управлінням автомобілем водіям необхідно було вибирати музику/канал на радіо, визначати маршрут до залізничної станції, ресторану чи автозаправки, читати текстові повідомлення різної довжини та дзвонити по телефону. Все це треба було зробити за допомогою смартфона та мультимедійної системи з Apple CarPlay і Android Auto, використовуючи голосове управління і сенсорний екран.
Експеримент дозволив з’ясувати, що Apple CarPlay і Android Auto сповільнюють реакцію водія сильніше, ніж алкоголь у крові водія, однак це не є виправданням пияцтва за кермом.
Як раніше повідомляв Autogeek, в США визначили, які системи допомоги водієві є найбільш непотрібними.
За матеріалами: amwebsite