Menu
in

Чи дозволить якісна переробка акумуляторів електромобілів відмовитись від видобутку ресурсів: що кажуть у Mercedes-Benz

Компанія Mercedes-Benz завжди потребуватиме видобування рідкоземельних матеріалів для виготовлення акумуляторів для електромобілів, незважаючи на розвиток переробки акумуляторів.

Компанія нещодавно відкрила новий завод у Куппенгаймі, Німеччина, який, як кажуть, здатний відновлювати 96% сировини з існуючого акумулятора електромобіля. Згодом завод буде виробляти 2500 тонн виробничого кобальту, міді, марганцю, нікелю та літію на рік – цього достатньо для приблизно 5000 автомобільних акумуляторних батарей.

Але Йорг Бурцер, член правління Mercedes з виробництва, якості та управління ланцюгом поставок, сказав, що переробка акумуляторів ніколи не досягне точки повної самодостатності.

“Я думаю, що нам завжди знадобиться 20%, 30% або 40% матеріалів, отриманих за допомогою видобування. Якщо десь у 2040 році переробка буде в самому розпалі, вам все одно потрібна значна частина нових матеріалів, які надходять із шахт”, – додав він.

І це незважаючи на надзвичайно високий рівень відновлення матеріалів на заводі в Куппенгеймі. Його показник у 96% значно перевищує показник у 80%, яким хизуються основні конкуренти німецького автовиробника.

Такий високий відсоток відновлення пов’язаний з використанням гідрометалургійного процесу, у якому для розділення матеріалів використовується водний розчин, а не теплова енергія. Процес займає близько двох днів і використовує відносно мало енергії, при цьому вся потужність надходить від сонячної панелі потужністю 350 кВт на даху заводу в Куппенхаймі.

За словами Бурзера, щоб досягти річного обсягу в 2500 тонн, знадобиться приблизно три-чотири роки. Це пов’язано з тим, що наразі існує обмежений запас літій-іонних акумуляторів із вичерпаним терміном служби через відносну новизну електромобілів Mercedes.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, в автомобілі Mercedes додали нову опцію сплати за сервіси відбитком пальця.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Exit mobile version