Надто гучна музика у навушниках притупляє увагу та загальмовує реакцію, тому користуватися пристроєм за кермом не радять. Але поруч із тим за законом керувати транспортним засобом можуть особи, що мають слабкий слух, а також глухі.
Ми зібрали кілька причин на користь бездротових навушників, наприклад, airpods 2 за кермом.
Особиста зручність
Чому саме бездротові, коли можна використати звичайні класичні?
По-перше, відсутній дріт, який постійно чіпляється за дверцята авто, кермо чи перекручується.
По-друге, користуватися навушниками можна на відстані від смартфона. Телефон залишається у кишені чи перед очима водія на підставці у якості навігатора з картою шляху.
“Коли потрібно зробити терміновий дзвінок, водій активує голосового асистента легким постукуванням по “вуху” та дає команду набрати номер. У версії Pro “яблучних” навушників є режим прозорого звуку, коли мелодія з аирподс не приглушує шум зовні. Водій чує що відбувається на дорозі – коли автотрасою поспішає карета швидкої чи водій позаду сигналізує клаксоном, що час рухатися на зелене світло світлофора”, – розповіли фахівці інтернет-магазину електроніки та побутової техніки Stylus.
Законодавча підстава
В Україні за користування засобами зв’язку передбачений штраф у розмірі 425 гривень. Попри законодавчу заборону говорити по мобільному за кермом, більшість водіїв продовжують користуватися телефоном та часто через це стають винуватцями ДТП. Як приклад, на швидкості 60 км на годину за 2 секунди, коли водій відволікся на телефон, автівка неконтрольовано пройде близько 34 метрів.
Така проблема вирішується, якщо використовувати бездротові навушники, що звільняють руки й водій продовжує керувати без перерви. Адже вести перемовини без допомоги рук дозволено законодавством.
Коли є необхідність постійно лишатися на зв’язку у дорозі, кермувальники вибирають бездротові навушники чи, як варіант, хендс фрі – Bluetooth-гарнітуру. Hands Free, чи “вільні руки” – систему гучного зв’язку в авто, яка виконує функцію гарнітури під час дзвінків.