Запас ходу електроавтобусу на 52 пасажиромісця складе 200 км.
Українська корпорація «Еталон», один з найбільших національних виробників автомобільної техніки, повідомила про відновлення роботи на чернігівських заводах, які були зруйновані в результаті активних бойових дій та обстрілів міста у лютому-березні на 50-70%.
У Чернігові розташовані три підприємства корпорації: «Чернігівський автозавод» (ЧАЗ), завод «Український кардан» та ковальський завод. За попердніми розрахунками, їх відновлення із наявних матеріалів коштуватиме 30 мільйонів євро. Будівництво нових обійдеться біля160 мільйонів євро.
Зі слів директора ЧАЗу Андрія Савченка, будівлі заводу, обладнання та готова продукція значно постраждали від обстрілу. Але, незважаючи на це, докладаються величезні зусилля щодо відновлення виробництва транспорту, зокрема шкільних автобусів.
Крім того, на заводі вже виготовлено дослідний зразок нового міжміського автобусу, розробленого львівською філією НДІ автобусобудування «Еталон». Він збудований на агрегатах індійської компанії Ashok Leyland та обладнаний електропідйомником для перевезення пасажирів у інвалідних візках. Крім того, розроблено 72-місний міський автобус довжиною 9,3 метра. Обидва зразки відповідають Євро-5.
На 2023 рік заплановано прем’єру 10,7-метрового туристичного автобуса на 44 пасажиромісць. Також наступного року розпочнуться розробки міського електробусу на 52 місця із запасом ходу 200 км. Партнером ЧАЗ у цьому проєкті буде молдовська компанія «Інформбізнес».
Як сказав президент корпорації Володимир Бутко, із довоєнних 1150 працівників, задіяних на трьох чернігівських підприємствах, наразі працюють близько 500 осіб, які отримуть заробітню плату на рівні 2021 року.
«Думаю, що у другому кварталі 2023 року ми зможемо відновити виробничу діяльність на рівні довоєнного 2021 року», – добав Бутко.
Щоправда, у цьому компанії знадобиться допомога держави, хоча б у вигляді замовлень.
Як раніше повідомляв Autogeek, в Україні стартував продаж бюджетних комерційних електромобілів Cenntro.
За матеріалами: Interfax